Konec zamčených dveří

Od 20.04.2020 opět plný provoz.
Konečně máme po koronahysterii opět otevřeno každý pracovní den, tak jako dříve za dodržení hygienických předpisů. Choďte k nám prosím do odvolání jenom v roušce, dezinfekce máme u vstupu dost, budete-li chtít jednorázové rukavice, jsou u vchodu připraveny. Ve vnitřních prostorách obsloužíme pouze jedny kupující, a pokud by se vás sešlo více, budeme jednat venku, nebo chvilku počkáte. Jelikož ale nerozdáváme nic zadarmo, tak se naštěstí fronty až na hlavní silnici netvoří a zvládáme tedy vše v pohodě.
Zákazníci se nás logicky také ptají, zda nekrachujeme. S potěšením musím konstatovat, že jsme ekonomicky i personálně stabilní firmou. Osobně si myslím, že pokud by nás mělo položit to, že jeden měsíc nevyděláváme, tak bychom neměli na trhu co dělat a krach by nás stejně jednou čekal. Naše firma ale nežije ze dne na den (čti „z huby do huby“), jsme skutečně ekonomicky stabilní a toto období přežijeme bez vážných následků.
Je pro nás samozřejmě nepříjemné, že se nám zpozdila půjčovna i to, že byl zrušený veletrh karavanů v Praze, na který jsme se půl roku připravovali a naskladnili nové obytné Megamobily k prodeji a na výstavu. Nepříjemné je především to, že bude méně nových objednávek a to se u nás finančně projeví až za půl roku. Obavy jsem měl i z toho, zda prodáme naskladněné vozy. Máme otevřeno druhý týden a mohu s radostí konstatovat, že už spíše nemáme co prodávat. Zažili jsme velký zájem o naskladněné nové vozy a to zřejmě i proto, že jsme prodávali ještě ve starých cenách, kdy jsme nakupovali Euro za 25,80 Kč.
Nyní pracujeme na nových cenících. Budou v Eurech. Budeme podepisovat nové smlouvy v Eurech a převod na Kč se bude dělat až v momentě platby. Nebudeme tedy zdražovat ani o korunu (ani o Euro), jenom budeme kalkulovat v Eurech. Faktura samotná a platba při prodeji bude dle vašeho přání v korunách, nebo klidně i v Eurech. Toto platí samozřejmě pouze pro nově objednané Megamobily, osobní vozy budeme kalkulovat nadále v Kč, neboť tam je minimální časový odstup od dohody a realizace.
Děkujeme tedy všem našim dodavatelům, návštěvníkům, zákazníkům a kamarádům za přízeň a všem držíme palce, aby zvládli období temna nejen s rouškou, ale i s úsměvem na tváři.